Category Archives: Results

Sunday Results – 5th May 2019

Men – Nett 1st Peter Doyle 65 2nd= Mark Taratoa Bob Symonds 68 4th= Matt Coxon Neil Turnbull 69 6th= Mike Shannon Maurice Taiaroa 70 No Twos! REMINDER    Next Sunday 12th May, qualifying for Marcroft Memorial Cup     … Continue reading

Posted in Results | Comments Off on Sunday Results – 5th May 2019

Friday Men’s Results – 3rd May 2019, Nett

1st Dave Marshall 67 2nd Ian Wilson 70 3rd= Geoff Brooks Matt Coxon Bob Symonds 71 6th= Peter Burke Maurice Rose 72 Dork of the day:James Hutchison Deputy Dork: Graeme Baumgart

Posted in Results | Comments Off on Friday Men’s Results – 3rd May 2019, Nett

Sunday Men’s Results – 28th April 2019, Stableford

1st= Riley Moy Joe Hapi Chris O’Connor 40 4th Dave Marshall 38 5th Gordon Anderson 37 Twos Riley Moy, Aaron Moy, Dave Marshall, Peter Doyle, Chris O’Connor

Posted in Results | Comments Off on Sunday Men’s Results – 28th April 2019, Stableford

Friday Men’s Group – 26th April 2019, Stableford

1st= Maurice Rose Geoff Brooks 42 3rd Neil Turnbull 40 4th= Len Ludlam Graeme Baumgart Peter Doyle 38 7th Max Hooper 37 8th Peter Jensen 36 9th= Bob Symonds Bert Lombard 35 Dork of the day:     Ernie Levet … Continue reading

Posted in Results | Comments Off on Friday Men’s Group – 26th April 2019, Stableford

Wednesday Women’s Results – 24th April 2019, Par

1st= Alex Sweetman Kay Wall +1 3rd Charmaine Fluker Sq 4th Trish Hosking -1 5th Robyn Gardner -2 6th= Shirley Robinson Penny Millar -3 8th= Denise Sweetman Trish McLean -4 Two’s Kay Wall (2), Denise Sweetman, Karen Musson

Posted in Results | Comments Off on Wednesday Women’s Results – 24th April 2019, Par

Easter Tournament Results – 21st April 2019

Thanks to all the participants for supporting our tournament and putting up with wet weather! We appreciate all the visitors from the following clubs; Te Marua, Manawatu, Kapiti, Mornington, Shandon, Hawkestone, Paraparaumu, Levin, Titahi Bay, Buckley, Royal Wellington, Wainuiomata, Cambridge … Continue reading

Posted in Results | Comments Off on Easter Tournament Results – 21st April 2019

Wednesday Women’s Results – 17th April 2019, Par

1st Charmaine Fluker -1 2nd= Heather King Denise Sweetman Carol Skipworth -3 5th= Kay Wall Adrienne Bolster Lorraine McLeavey -4 8th= Janette Phillipps Jude Parke Audrey Moore Fiona McBride -5 Two’s Jude Parke

Posted in Results | Comments Off on Wednesday Women’s Results – 17th April 2019, Par

Sunday Men’s Results – 14th April 2019, Stableford

1st Wayne Inglis 38 2nd= Len Ludlam Graeme Bond (Hawkestone) 37 4th= Darcy Parke Murray Smith Dave Davenport Tyronne Gow Graeme Baumgart Richard Bond 36 Two’s Murray Smith, Dave Davenport, Glenn Ryan

Posted in Results | Comments Off on Sunday Men’s Results – 14th April 2019, Stableford

Friday Men’s Results – 12th April 2019, Stableford

1st Christopher O’Connor 36 2nd= Bob Johnston Steve Manion 35 4th Murray Smith 34 5th= Ian Gunn Peter Jensen 33 Dork of the day:       James Hutchison Deputy Dork:             Peter Burke

Posted in Results | Comments Off on Friday Men’s Results – 12th April 2019, Stableford

Sunday Results – 7th April 2019

Women – Nett 1st Shirley Robinson 70 2nd Coline Diver 75 3rd Linda Watkins 77 Men – Stableford 1st= Tom Zacpal Murray Smith Dave Roper 67 4th Joe Hapi 68 5th Mark Taratoa 69 6th Peter Bevan Bert Lombard Graeme … Continue reading

Posted in Results | Comments Off on Sunday Results – 7th April 2019