Author Archives: fmcbride

Friday Men’s Results – 14th September 2018, Stableford

1st Matt Coxon 42 2nd= John Armstrong Bert Lombard Bill Tangney 39 4th= Steve Boyland Maurice Rose Henry Williams Tom Southgate 38 Dork of the Day: Neil Turnbull Deputy Dork: Murray Smith

Posted in Results | Comments Off on Friday Men’s Results – 14th September 2018, Stableford

President’s Cup Results – 9th September 2018

Winners of the 2018 President’s Cup Lorraine McLeavey and Kerry Cooper (pictured with Tom Southgate) Men’s Nett winners Dave Marshall and Graeme Simpson Mixed Gross Winners Fiona McBride and Geoff Fenwick Men’s Gross Winners Jo Hapi and Mark Taratoa

Posted in Results | Comments Off on President’s Cup Results – 9th September 2018

Gold Coast Veteran’s Tournament 2018 Winners

Division One Winners – Fiona McBride and Geoff Fenwick Division Two Winners – Lorraine McLeavey and Neil MacInnes Division One Runners Up – Helen Beaurepaire and Peter Doyle Division Two Runners Up – Christine Papps and Tony Cronin

Posted in Results | Comments Off on Gold Coast Veteran’s Tournament 2018 Winners

Friday Men’s Results – 7th September 2018, Stableford

1st Murray Smith 40 2nd Steve Manion 37 3rd= Henry Williams John Armstrong Geoff Brooks 35 6th= Bob Symonds Matt Coxon Ernie Levet 34 Dork of the day: Mike Shannon Deputy dork: Royce Davidson

Posted in Results | Comments Off on Friday Men’s Results – 7th September 2018, Stableford

Wednesday Women’s Results – 5th September 2018, Nett

1st Trish McLean 72 2nd= Trudie Cooper Fiona McBride 74 4th Nancy Andrews 76 Two’s Penny Millar

Posted in Results | Comments Off on Wednesday Women’s Results – 5th September 2018, Nett

Sunday Results – 2nd September. Club Champs qualifying – Men’s & Women’s 1st round

Men SENIOR INTERMEDIATE JUNIOR A JUNIOR B 1 Aaron Moy Steve Boyland Neil Turnbull Matt Coxon 2 Richard Bond Dawson Wilson Russell Gibson Tom Zacpal 3 John’o Benner Kevin Manley Jeremy Clyma Wayne Inglis 4 Jayden Matthews Dave Roper Martin … Continue reading

Posted in Results | Comments Off on Sunday Results – 2nd September. Club Champs qualifying – Men’s & Women’s 1st round

Friday Men’s Group Results – Friday 31st August 2018, Stableford

1st= Peter Burke Bill Tangney 34 3rd Ian Wilson 33

Posted in Results | Comments Off on Friday Men’s Group Results – Friday 31st August 2018, Stableford

Sunday Results – 26th August 2018

Men – Stableford 1st Mark Taratoa 40 2nd= Henry Williams Neil Turnball Peter Bevan 37 5th Bob Symonds 36 6th Bill Tangney 35 7th= Graeme Baumgart Chris O’Connor 34 Two’s Dave Marshall Women – Nett 1st= Trish Morrison Fiona McBride … Continue reading

Posted in Results | Comments Off on Sunday Results – 26th August 2018

Friday Men’s Results – 24th August 2018, Stableford

1st Bob Symonds 40 2nd= Murray Smith Bill Tangney 35 4th Peter Burke 34 Dork of the day: Matt Gibbs Deputy Dork: Ian Wilson

Posted in Results | Comments Off on Friday Men’s Results – 24th August 2018, Stableford

Wednesday Women’s Results – 22nd August 2018

1st Denise Sweetman 33 2nd Shirley Robinson 31 3rd Trudie Cooper 30 4th= Charmaine Fluker Trish Morrison Fiona McBride 29 7th Lorraine McLeavey 28 Two’s Denise Sweetman Gimblett Trophy Finalists: Charmaine Fluker will play Penny Millar

Posted in Results | Comments Off on Wednesday Women’s Results – 22nd August 2018